czwartek, 28 maja 2015

Zapraszam do naszego Domu

Zapraszam na zwiedzanie cząstki naszego salonu. Jak nietrydno się domyślić duży pokój trwa w takim porządku zazwyczaj kilkanaście minut, tym razem posprzątałam, następnie położyłam Emilcie na drzemkę południową i mogłam cieszyć się tym stanem dłużej... Mieszkamy tutaj od grudnia 2013r, ale salon mocno ewoluował jak to zywkle bywa. Powolutku staje się tym naszym wymarzonym miejscem, bardzo powoli go urządzamy i jeszcze wiele chcielibyśmy dodać, ale i tak już go uwielbiamy. To tu spędzamy najwięcej czasu wspólnie, jemy, gramy, bawimy się, robimy wieczory filmowe. Ale też tu chodzimy z mężem na randki :-) Zapraszam...
 
Na początek zdjęcia z telefonu przed wiosennym malowaniem i wymianą stołu. Te okrągły rozkładający się do owalnego był spełnieniem moich marzeń aż do teraz, gdy wreszcie mamy więcej miejsca i możemy mieć stół, który po rozłożeniu ma aż 3 metry.
 

Widoczna poniżej witryna to piękny mebel po mojej babci, który znalazł u nas swoje miejsce po przeprowadzce moich rodziców (mieszkają za moim płotem) ale dopiero teraz odkryłam, że mama malując go ominęła "daszek", bo i tak nikt tam nie zaglądał a teraz widoczny jest dla schodzących ze schodów. Choć i tak nikt tego nie zauważa, bo trzeba się skupić na schodzeniu :-)


Czas na bardziej aktualne zdjęcia choć nie najbardziej, bo na "pasach" wiszą teraz piękne ramki, które postaram się niedługo sfotografować.


Ponieważ poprzedni stół zmieniał swoje położenie kilka razy nie tylko w zależności od ilości gości ale również miałam wrażenie, że codziennie "dostaje nóg" mimo swoich 60 kg wagi to nie zdecydowaliśmy się jeszcze na kucie w suficie pod kable i na razie mamy urocze zwisy i oceniamy czy to już miejsce ostateczne stołu.Nasza galeria jest chyba poza wszelkimi normami dotyczącymi prawidłowego umieszczenia zdjęć na ścianie ale mało mnie to przejmuje. Dolny rząd ramek wisi dość wysoko a i tak kot omiata go codziennie ogonem przez co rzadko kiedy zachowuje odpowiedni kąt :-)
A tu dowód, że zdjęcia przeleżały trochę na dysku bowiem rzepak na polach już zgubił pięne kwiaty i nabiera mocy olejodajnej. I dopiero teraz ujrzałam tego wściekłego ptaka pod krzesłem :-)
 

2 komentarze:

  1. Pięknie mieszkacie! Te pasy to strzał w 10! Galeria cudowna - widać, że nie była tworzona z szablonem, a z miłością, pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy :-) Lubię modnie wykończone wnętrza, ale sama tworzę wg swojego planu.

      Usuń